• Since our foundation in 1990, we have been providing complex strategic one-stop shop services.

    Read more >>
  • We rely on partners and a senior team as well as personal involvement of our founders with their own successful experience.

    Read more >>
  • As part of our individual approach, we implement customized and often exceptional solutions.

    Read more >>
  • Thanks to the global reach, our presence goes beyond the Czech and Slovak borders.

    Read more >>


Case studies | Surveys | Analyses
Publications | Articles | Interviews
Blogs | Strategies | Concepts | Projects

Jsme prémiovou česko-slovenskou poradenskou skupinou se silnou vazbou na Rakousko. V rozmezí více než 30 let jsme se rozrostli na jeden z nejznámějších a nejčastěji doporučených středoevropských butiků s globálním dosahem poskytujících na jednom místě (one-stop-shop consultancy) komplexní služby strategického líderství, managementu a veřejných politik.

Naše poradenské týmy jsou aktivní v rámci globálních partnerství a networků, díky čemuž dokážeme držet prst na pulsu nejnovějšího vývoje a v kombinaci s inovativními přístupy nabídnout osvědčené řešení ve středoevropském regionu i mimo něj.

Mezi naše klienty patří mezinárodní společnosti, české i slovenské firmy, investoři, privátní holdingy, rodinné podniky, ale i veřejný a neziskový sektor. Naše poradenské týmy usilují o vytváření oboustranně výhodných partnerství a budování dlouhodobých vztahů.

Více >>

Články & Studie

Techupdate – prečo doma áno a v práci nie?

Vývoj technológií nám má v pracovnom prostredí pomáhať zvládať nové úlohy a projekty efektívnejšie, rýchlejšie a kvalitnejšie – taký je súčasný status quo. Vo väčšine prípadov zaostávania v implementácii horúcich noviniek nie sú zamestnanci tí, ktorí bránia modernizácii. Podniková kultúra je skôr brzdou technologických inovácií... alebo podnetom na zamyslenie?

V mojom okolí nemám známeho, ktorý si raz za čas nedopraje – niektorí aj častejšie, kus novej technológie, ktorú potom intenzívne používa. Čo je však paradox, poznám rovnako veľa prípadov, keď firma pri nákladnejších projektoch zakúpi nový softvér alebo hardvér, ktorý zamestnanci len ťažko a s nevôľou akceptujú, pretože nemajú radi zmenu. Prečo je to tak?

Prečo sa v osobnom živote vieme zľahka naučiť používať najmodernejšie technológie a komunikovať cez najnovšie kanály a v pracovnom prostredí nás to skôr odrádza a zdržuje? Neraz je na vine samo pracovné prostredie – hierarchické štruktúry, rigidný opis pracovnej pozície nekompatibilný s reálnymi kompetenciami, byrokracia, neschopnosť prevziať zodpovednosť, namyslený kindermanažment... Interaktívna technológia jednoducho musí byť priamoúmerne napojená na modernú interakciu v prostredí používateľa – a také pracovné prostredie často nie je.

Súčasnosť nám poskytuje veľa inovatívnych riešení, ktoré by pomohli prácu zvládať modernejšie, ľahšie a efektívnejšie. Z poradenskej praxe v Amrope veľmi dobre vieme, že tam, kde bude aj naďalej vládnuť takto zhrdzavené pracovné prostredie, sa technologické riešenia zavedené spoločnosťou medzi zamestnancami nikdy neujmú.

Ten, kto vidí digitálnu transformáciu ako čisto technickú výzvu, ako keby videl len jeden strom a nie celý les. Technické možnosti poskytujú úplne nový priestor na realizáciu, s ktorým sa však musíme chcieť naučiť zaobchádzať. Argument, že keď sú zamestnanci bez laptopu, sú bez digitálnej kompetencie, už dávno neplatí. V súčasnosti máme Messenger, WhatsApp, gamifikáciu v aplikáciách a mnohé iné platformy, ktoré možno využívať. Brzdami ich využitia vo firemnom svete sú skôr tímoví lídri alebo ich nadriadení, ktorí zaspali na prelome tisícročí. Potom to všetko stráca zmysel a pohybujeme sa v začarovanom kruhu. A takýchto príkladov je niekoľko... Preto tento podnet na zamyslenie.